Uygulama Referansları

DÜNYADA İLK....

Merkezi İstanbul Hadımköyde bulunan Aksal tekstile ait Nonwoven üretim makinalarının çelik taşıyıcı platformu imalat ve montaj işlerini tamamladık.Toplamda 300 tonf lik makina ağırlıgı ve 1400 devir/dk çalışma kapasitesi olan makinalar 4 katlı betonarme binanın ikinci katına yerleştirilmiştir.Dünyada bu makinalardan 3500 adet kurulmuş olup daha önce  hiçbiri vibrasyondan kaynaklı ara kata yerleştirilememiştir.Ama kurumumuz deneyimli mühendisleri tarafından tasarımda makinaların alt kısımlarına özel vibrasyon sönümleyicileri, betonarme kısımla olan ara yüzeylere  5 N/mm2 taşıma kapasiteli elastomerik mesnetler yerleştirilmiş ve sisteme iki doğrultuda serbestlik verilmiş.Böylelikle makina vibrasyonları en aza indirgenmiştir.Emeği geçen tüm  ekibimize şükranlarımızı sunuyoruz...


İstanbul Hadımköyde bulunan MGT filtre fabrikası hafif çelik arakat ,hafifçelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık.

İstanbul Hadımköyde bulunan MGT filtre fabrikası hafif çelik arakat ,hafifçelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık.Proje kapsamında tamamı hafif çelikden müteşekkil taşıyıcı elemanlar üretilip çelik konstruksiyon karkas kurulmuştur.Alt kısımdaki mekanı  daraltmamak adına kolon kullanılmamış olup bütün karkas betonarme elemalara ankre edilmiştir.Döşeme katmanı 11mm + 11 mm çift kat OSBden kurgulanmıştır. Fabrikanın imalat ve üretetimine engel olunmadan 300 m2 alan 10 gün gibi kısa bir sürede faliyete alınmıştır.


Tubitak Marmara Araştırma Merkezi Gebze yerleşkesinde bulunan çelik konstruksiyon teras yapılarının imalat ve montaj işlerini tamamladık.

Tubitak Marmara Araştırma Merkezi  Gebze yerleşkesinde bulunan çelik konstruksiyon  teras yapılarının imalat ve montaj işlerini tamamladık.Proje kapsamında çelik konstruksiyon imalat ve montajının yapılması, galvaniz saçdan yağmur derelerinin teşkili ve pencere kapı lentolarının imalatları yapılmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuz deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapıldı.  


İstanbul Acıbademde yapımı tamamlanan Gölkule bloklarında çelikarakat ,çelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul Acıbademde yapımı tamamlanan Gölkule bloklarında çelikarakat ,çelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık.Proje kapsamında mevcut yapının içerisine kullanım alanını maksimumda tutabilmek için kolon kullanılmadan mevcut betonarme elemanlara ankre edilerek yapının kurgusu tasarlandı, bir hafta gibi kısa bir sürede mekanın kullanım alanı iki katına çıkarıldı.Statik hesapların tamamı kurumumuz deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapıldı.  


İstanbul Sarıyerde bulunan Koç Üniversitesinin çelik konstruksiyon otopark yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık.

İstanbul Sarıyerde bulunan Koç Üniversitesinin çelik konstruksiyon otopark yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık.Proje kapsamında çelik konstruksiyon karkasının imalatı ve montajı yapılıp çatısı ve çephesi trapez saç kaplama malzemesiyle kaplanmıştır.


Golden Key çelik konstruksiyon otel binası imalat ve montaj işlerini tamamladık.

Yapımı Marmaris’de planlanan Uyar Group’a ait Golden Key otel binasının Marmaris yerleşkesi 3 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılmıştır.Proje kapsamında çelik konstruksiyon yapısının imalatı montajı, ankraj elemanlarının aplikasyonu , kompozit döşeme ve kayma studlarının çakılması işi kurumumuz tarafından koordineli ve çok kısa bir sürede tamamlanmıştır.


THY çelik konveyör bandı statik hesabı, imalat ve montaj işlerini tamamladık.

Türk Hava Yolları Atatürk havalimanı cargo terminalinde inşası tamamlanan 1 tonf / m2 taşıma kapasiteli çelik konveyör bandı tamamı dinamik yükler etkisi altında kurmumuz deneyimli mühendisleri tarafından tasarlanmış olup yapının imalatı ve montajı kurumumuz tarafından yapılmıştır.


Varyap Business Center çelik trafo odası kapıları,çelik enerji odası kapıları, çelik elektrik odaları kapılarının imalat ve montaj işlerini tamamladık.

İstanbul Ataşehirde inşaa edilen Varyap business center yerleşkesinin çelik trafo kapıları, çelik enerji odası kapıları, çelik elektrik odası kapıları , çelik mekanik odası kapılarının tamamı kurmumuz tarafında Tedaş yönetmeliklerine uygun olarak imal ve montaj edilmiştir.


Varyap Village çelik mekanik oda kapılarının imalat ve montajın işlerini tamamladık.

İstanbul Ataşehir’de yapımı tamamlanan Varyap Village mekanik odalarının kapıların tamamı kurumumuz tarafından yapılmıştır.Proje kapsamında 2 mm sacdan mamul panjur kapılar oluşturulmuş ve arka kısımlarına kar kapakları ve sineklik telleri kaplanarak kusursuz bi güvenlik sağlanmıştır.


Beşiktaş kolejine ait çelik tribün yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul Beşiktaş ilçesinde bulunan Beşiktaş kolejine ait çelik tribün yapısı 6m tek açıklıklı konsol çerçeve olarak tasarlanıp üzeri 900 gr/ m2 alman mehler panama marka branda ile kaplanmıştır.


Yapısal çelik arakat, çelik asma yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul İkitelli’de bulunan Sinpaş iş modern iş merkezinde yer alan Yılmaz ambalaja ait çelik arakat, çelik asma kat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık proje kapsamında hadde çelikden mamül taşıycı karkas imalatı ve montajı yapılmış döşemesi 0.60 mm 27/200 trapez üzeri 4/5 baklavalı saçla kapatılarak yüzey oluşturulmuş, bölme duvarları hafif çelik yapı profillerinden teşkil edilerek alçıpanla kaplanmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Türk Hava Yolları kargo terminali çelik depo binası yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

Türk hava yollarının istanbul Atatürk havalimanı yer alan depo binası yapısına ait çelik konstruksiyon yapıların imalat ve montaj işlerini tamamladık projelerin tamam teknik üniversite tarafından onaylanmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Hafif çelik depo binası yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

Türkiye de ilk defa 21m açıklık hafif çelik yapı elemanları, makaslar ve hadde profiller kullanılarak karma bir sistem kurularak geçilmiştir.Yapı 25 kgf/m2 çelik kullanılarak üretilmiştir.Yapı 1 mm hafif çelik yapı elemanlarından mamül profillerden oluşturulmuş makaslar kullanılarak inşa edilmiştir.Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Vodafone çelik taşıyıcı platform yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

Vodafone tarafından yaptırılan çelik yük platformunun imalatı yapılıp üzeri genişletilmiş saçla kaplanarak yüzey oluşturulmuştur.Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Tepe Nautilus AVM panaromik çelik asansör karakası imalat ve montaj işleri tamamlanmıştır

Tamamı dinamik yükler etkisi altındaki yapının taşıyıcı karkası dinamik yüklere göre boyutlandırıldı ve kimyasal dübel uygulamasıyla betonarme çekirdek üzerine sabitlenerek, stabilitesi sağlandı.


Cumhurbaşkanlığı huber köşkü hafif çelik konstruksiyon yapısı imalat ve montaj işleri tamamlanmıştır

Cumhurbaşkanlığı Huber köşkü çatılarının tamamı 1mm sacdan mamul hafif çelik yapı elemanlarıyla oluşturulmuş taşıyıcı karkas yapılmış ve üzeri 11 mm osb kaplaması yapılmış ve son kat kenet sistem kaplamayla kapatılmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Güvenlik noktası çelik konstruksiyon yapısı imalat ve montaj işleri tamamlanmıştır

İstanbul’da çelik güvenlik noktası yapısının imalatını tamamladık proje kapamında 6 m konsol kirişler üretilerek taşıyıcılık saglandı üzeri 1mm kalınlıgında hafif çelik yapı profillerinden çatı konstruksiyonu oluşturuldu son katı kenet sistemle kaplandı. . Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


VARYAP MERİDİAN çelik koruma ve korkuluk sistemleri imalat ve montajını tamamladı

İstanbul Ataşehir’in en iddaalı proje Varyap Meridian’ın bütün çelik koruma korkuluk yapıları krumumuz tarafından yapılmıştır.


VARYAP MERİDİAN çelik trafo ve enerji odaları kapılarının imalat ve montajını tamamladık.

İstanbul Ataşehir’in en iddaalı proje Varyap Meridian’ın bütün çelik tarfo enerji kapıları kurumumuz tarafından yapılmıştır.


VARYAP MERİDİAN çelik otopark korkulukları ve araç durdurucu sistemlerinin imalat ve montajını tamamladık.

İstanbul Ataşehir’in en iddaalı proje Varyap Meridian’ın bütün çelik otopark koruma ve korkuluk sistemleri kurumumuz tarafından yapılmıştır.


Türk Hava Yolları çelik depo binasının imalat ve montajını tamamladık

İstanbul Atatürk havalimanında THY’e ait çelik depo binası yapısının imalatları ve çatı kaplamaları kurumumuz tarafından yapılmıştır.


TPAO’nın silivri tesisleri hafif çelik arakat, hafif çelik asmakat yapısının imalat ve montajını tamamladık

İstanbul ili Silivri ilçesinde bulunan TPAO’ya ait depo binasına 2mm soğukta şekillendirilmiş hafif çelikden mamül taşıyıcı karkas oluşturulmuş ve üzeri 0.60 mm 27*200 trapez üzeri 18 mm OSB uygulaması yapılmış ve kullanım alanı 3 günde iki katına çıkmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


TPAO’nın silivri tesisleri koruma ve korkuluk sistemleri ile çelik kedi yolları yapısının imalat ve montajını tamamladık.

İstanbul ili Silivri ilçesinde bulunan TPAO’ya ait depo binasına çelik koruma ve korkuluk yapısı ile kedi yolları yapısının imalatı ve montajı yapılmıştır. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Tepe Nautilus AVM si çelik merdiven yapılarının söküm işleri tamamlanmıştır

İstanbul Tepe Nautilus AVM sinde yer 30 tonf’luk mevcut çelik merdivenler bünyemizde geliştirdiğimiz özel imalatlarla mevcut yapıya sıfır zarar vererek sökülmüştür. Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Baden makina çelik arakat, çelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul İkitelli’de bulunan Baden makina tesislerinin kullanım kapasitesi 3 gün gibi kısa bir sürede iki katına çıkarılmıştır.Proje kapsamında toplam 1000 kgf / m2 lik düşey yük taşıma kapasitesine sahip çelik arakat, çelik asmakat yapısı inşaa edilmiş olup döşemesi trapez üzeri saç olarak tasarlanmıştır.Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Meda kimya hafif çelik arakat, hafif çelik asmakat yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul Bahçeşehirde’de bulunan Meda kimya tesislerinin kullanım kapasitesi 3 gün gibi kısa bir sürede iki katına çıkarılmıştır.Proje kapsamında toplam 750 kgf / m2 lik düşey yük taşıma kapasitesine sahip çelik arakat, çelik asmakat yapısı inşaa edilmiş olup döşemesi trapez üzeri 18 mm OSB olarak tasarlanmıştır.Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.


Kupa gıda hafif çelik depo binası yapısının imalat ve montaj işlerini tamamladık

İstanbul Kartal’da bulunan Kupa gıda tesislerinin sebze depo binası ihtiyacını 5 gün gibi kısa bir sürede karşıladık.Proje kapsamında tamamı 1mm hafif çelik profillerden müteşekkil karkas tasarlanmış olup çephe ve çatı kaplamaları 27*200 trapez kullanılarak kapalanmıştır.Statik hesapların tamamı kurumumuzun deneyimli mühendis kadrosu tarafından yapılmıştır.